Prozkoumejte MINI Charging

Získejte více informací o naší službě

1

Zaregistrovat se u MINI Charging

1. Už máte aplikaci MINI povolenou a připojenou k vašemu MINI? Skvělé. Bezproblémově se zaregistrujte výběrem „MINI Charging Account“ ve vaší aplikaci MINI. Dáváte přednost způsobu bez aplikace? Podívejte se na naši stránku tarifů, kde najdete tarify, balíčky a speciální nabídky, které nejlépe odpovídají vašim řidičským návykům a potřebám a jsou relevantní pro vaše MINI. Poté se přihlaste pomocí svého MINI ID nebo si zaregistrujte nové.

2. Zadejte informace o vás a vašem vozidle. Tyto informace se shromažďují především za účelem vytvoření vašeho účtu a zajištění toho, že obdržíte nabídky, které se hodí pro vaše vozidlo.

3. Vyberte preferovaný způsob platby.

4. Objednejte si svou dobíjecí kartu MINI Charging Card nebo, pokud ji již máte, zadejte číslo své karty. Můžete si vybrat, zda chcete smlouvu aktivovat ihned, nebo nastavit konkrétní datum aktivace. Obdržíte úplný přehled vaší smlouvy. Pokud je vše v pořádku, stačí kliknout na potvrzení.

2

Aktivujte si kartu MINI Charging Card a stáhněte si aplikaci MINI

Jakmile aktivujete svou kartu, bude vám služba ihned k dispozici. S aplikací získáte přístup k naší nabíjecí síti.

Můžete hledat nabíjecí stanice, kontrolovat typy zásuvek a jejich dostupnost, a také spouštět proces nabíjení na vybraných nabíjecích stanicích. Můžete rovněž prohlížet a aktualizovat svůj účet a fakturační údaje.

3

Najděte si nabíjecí stanici

Na této mapě najdete nabíjecí body – v naší aplikaci a na internetové stránce. Filtrujte podle typů zásuvek, rychlosti nabíjení a dostupnosti. Prohlížejte si hodnocení a pište recenze.

Přímo v aplikaci MINI můžete rovněž zobrazit trasu ke své požadované nabíjecí stanici a rovnou spustit navigaci.

A bude-li stanice umožňovat vzdálené nabíjení, můžete spustit i tento proces.

4

Spustit nabíjení

Podle nabíjecí stanice můžete spustit proces nabíjení několika způsoby a využít maximální flexibilitu.

MINI Charging Card: Využijte svou nabíjecí kartu MINI Charging Card k prokázání vaší osoby na nabíjecí stanici a zahájení procesu nabíjení.

Digitální autentizace : Spuštění a zastavení procesu nabíjení přímo z vaší aplikace. U některých nabíjecích stanic můžete v aplikaci sledovat i postup nabíjení.

Veškerá vaše nabíjení se zobrazí na vašem účtu.

Dozvědět se více o nabíjení elektromobilů

Doba trvání nabíjení

Doba trvání nabíjení závisí na různých faktorech: kapacitě a stavu baterie, nabíjecím výkonu vozidla a rovněž rychlosti a kapacitě nabíjecí stanice.
Elektromobily mohou být nabíjeny takto:
- Střídavý proud (AC), maximálně 22 kW. To je vhodná volba pro vozidla PHEV (plug-in hybridní vozidla) a BEV (elektromobily s bateriemi).
- Stejnosměrný proud (DC), známý rovněž jako rychlonabíjení, začínající na 50 kW. Toto nabíjení je vhodné pouze pro vozidla BEV.
- Rychlonabíjení High Power Charging (HPC) je novou, super rychlou generací technologie DC nabíjení a začíná na 150kW.

Co to znamená z hlediska MINI?
Zatímco u veřejné AC nabíjecí stanice pohodlně dosáhne plně elektrický MINI plné kapacity během 3,5 hodin, u DC nabíjecí stanice v síti MINI Charging Network dosáhne 80 % stavu nabití 36 minut.

Typy zástrček a kabely

Existuje celá řada různých typů zástrček. U AC nabíjecích stanic jsou obvykle zástrčky typu 2, u některých jsou však i zástrčky typu 1. DC nabíjecí stanice mají buď zástrčky CCS, nebo CHAdeMO. Evropští výrobce automobilů používají standard CCS. 
V případě AC nabíjení si musíte přinést svůj vlastní nabíjecí kabel režimu 3, neboť u většiny nabíjecích stanic není nabíjecí kabel k dispozici. U DC nabíjecích stanic to není nutné, neboť jsou vybaveny kabelem připojeným napevno. 

Co to znamená z hlediska MINI?
Nemusíte se ničeho obávat. Vaše MINI se již dodává s vhodnou základní sadou pro domácí a veřejné nabíjení, včetně kabelů vhodných pro Vaše vozidlo a region. A navíc… Vaše MINI ví, který typ nabíjecích bodů a konektorů (typu 2 a/nebo CCS) je správný pro daný typ vozidla a standardně aplikuje správné filtry v MINI Maps a v aplikaci MINI. 

Nabíjecí body

Veřejná nabíjecí infrastruktura v Evropě se neustále rozšiřuje. V Evropě existují stovky provozovatelů nabíjecích bodů (CPO). Kromě možností nabíjení ve městech jsou nyní na všech hlavních dálnicích rychlonabíjecí stanice – obvykle High Power Charging (HPC) – v přiměřených vzdálenostech. Zajištění individuálního přístupu k tak obrovskému množství příležitostí k nabíjení je nesmírně náročný úkol zahrnující nastavení účtů u řady různých poskytovatelů nabíjecích bodů a sledování způsobů přístupu, cen, účtů a faktur.

Co to znamená z hlediska MINI Charging? MINI Charging agreguje převážnou většinu provozovatelů nabíjecích bodů v rámci celé Evropy a neustále přidává nové provozovatele a nabídky. Proto Vám stačí jedna smlouva – a budete mít komfortní přístup k celé síti pokrývající AC a DC nabíjení včetně HPC. Podívejte se na naši mapu a uvidíte všechny nabíjecí body v naší síti a v blízkosti Vašich často navštěvovaných bodů zájmu.

Nabíjení elektromobilu

Když přijedete k nabíjecí stanici, ověříte svou totožnost prostřednictvím vhodné nabíjecí karty, přes aplikaci nebo prostřednictvím jiného digitálního/technického řešení. V závislosti na Vašem provozovateli nabíjecího bodu (CPO) musíte buď nejdříve odemknout nabíjecí bod, nebo nejdříve připojit vozidlo.
Jakmile bude kabel připojený, bezpečně se před zahájením nabíjení zajistí na obou koncích. Zůstane zajištěný až do konce nabíjecího procesu. Proces nabíjení můžete zastavit buď prostřednictvím opětovného ověření, nebo jednoduše odemknutím vozu. Odpojte kabel. Hotovo.

Co to znamená z hlediska MINI/MINI Charging?
Vaše karta MINI Charging nebo aplikace MINI jsou Vaším klíčem k rozsáhlé síti nabíjecích bodů v rámci celé Evropy. Drobné rozdíly v procesech u jednotlivých CPO rychle pochopíte. Proces nabíjení můžete na dálku ukončit prostřednictvím aplikace MINI, nebo jednoduše odemknutím vozidla.

Ceny a tarify

V závislosti na nabídce konkrétního provozovatele nabíjecího bodu (CPO) a/nebo poskytovatele e-mobility (EMP) existují různé cenové modely a komponenty. Ceny mohou být za minutu nebo za kWh a mohou se lišit v závislosti na čase. Někdy se u jednotlivých CPO velmi liší a mohou zahrnovat dodatečné cenové komponenty (např. poplatek za blokování).
Využíváte-li agregační přístup EMP k nabíjecím bodům od různých CPO, můžete mít přístup k rozsáhlé síti a můžete využívat výhod v podobě komfortu a rovněž standardizovaných cenových voleb. Můžete využívat veřejné nabíjení za flexibilní cenu (cenu a cenový model stanoví jednotlivý CPO) nebo pevnou cenu (jednotné ceny a cenové komponenty jsou aplikovány v rámci všech CPO v nabídce).

Co to znamená z hlediska MINI Charging?
Se službou MINI Charging a tarifem Active můžete pohodlně nabíjet vozidlo u obrovského počtu CPO na území celé Evropy – za jednu atraktivní pevnou sazbu za AC/DC nabíjení. Sazba je optimalizována pro trh na základě místních tržních cen za energii.

image

Udržitelná e-mobilita díky ekologické energii

Elektromobily jsou pouze tak ekologické, jako energie, kterou jsou nabitá. To je důvod, proč s MINI Charging děláme nabíjení tak udržitelné, jak je to jen možné.

Zjistit víc

Připojte se ještě dnes a nabijte své MINI: Snadno. Kdekoli. Kdykoli.

Pusťme se do toho