Objavte MINI Charging

Zistite viac o našich službách

1

Registrujte sa do MINI Charging

1. Už máte aktivovanú aplikáciu MINI a pripojenú k svojmu MINI? Skvelé. Bezproblémovo sa zaregistrujte výberom „MINI Charging účet“ vo Vašej aplikácii MINI. Uprednostňujete fungovanie bez aplikácie? Na našej stránke s tarifami nájdete tarify, balíčky a špeciálne ponuky, ktoré najlepšie zodpovedajú vašim jazdným návykom a potrebám a sú relevantné pre vaše MINI. Potom sa prihláste pomocou svojho MINI ID alebo sa zaregistrujte.

2. Zadajte informácie o Vás a Vašom vozidle. Tieto informácie sa zhromažďujú najmä na vytvorenie Vášho účtu a na zabezpečenie toho, aby ste dostávali ponuky, ktoré zodpovedajú Vášmu vozidlu.

3. Vyberte si preferovaný spôsob platby.

4. Objednajte si svoju nabíjaciu kartu MINI Charging Card alebo, ak ju už máte, zadajte číslo svojej karty. Môžete si vybrať, či chcete zmluvu aktivovať ihneď, alebo si nastaviť konkrétny dátum aktivácie. Dostanete úplný prehľad Vašej zmluvy. Ak je všetko správne, jednoducho kliknite na tlačidlo potvrdiť.

2

Aktivujte svoju kartu MINI Charging Card a stiahnite si aplikáciu MINI

Po aktivovaní svojej karty je služba dostupná okamžite. S aplikáciou máte prístup do Vašej nabíjacej siete.

Môžete vyhľadávať nabíjacie stanice, overiť typy zástrčiek a ich dostupnosť a takisto spustiť nabíjací proces na vybraných nabíjacích miestach. Tiež si môžete pozrieť a aktualizovať svoj účet a fakturačné údaje.

3

Nájdite Vaše nabíjacie miesto

Mapa vám umožní nájsť nabíjacie miesto – v aplikácii a na webovej stránke. Filtrujte podľa typu zástrčky, rýchlosti nabíjania, spôsobu autorizácie a dostupnosti. Pozrite si hodnotenia a vytvorte recenzie.

Takisto môžete zobraziť trasu k svojej vybranej nabíjacej stanici a spustiť navigáciu priamo z aplikácie MINI.

A ak stanica ponúka nabíjanie na diaľku, môžete tiež tento proces spustiť.

4

Spustiť nabíjanie

V závislosti od nabíjacej stanice môžete spustiť nabíjací proces rôznymi spôsobmi a užiť si maximálnu flexibilitu.

MINI Charging Card: Použite svoju nabíjaciu kartu MINI Charging Card na svoje overenie na nabíjacej stanici pre spustenie nabíjacieho procesu.

Digitálna autentifikácia: Spustite a zastavte nabíjací proces priamo zo svojej aplikácie. Na niektorých nabíjacích staniciach môžete tiež sledovať svoj nabíjací proces pomocou aplikácie.

Všetky aktivity pri nabíjaní sa zobrazujú vo vašom účte.

Zistite viac o nabíjaní EV

Trvanie nabíjania

Dĺžka nabíjania závisí od rôznych faktorov: kapacita batérie a jej úroveň nabitia, nabíjací výkon vozidla a nabíjacia rýchlosť a kapacita stanice.
Elektromobily je možné nabíjať nasledovne:
- Striedavý prúd (AC) s maximálnym výkonom 22 kW. Je vhodný pre PHEV a BEV vozidlá.
- Jednosmerný prúd (DC), tiež známy ako rýchle nabíjanie, ktorý začína na hodnote 50 kW. Je vhodný len pre BEV vozidlá.
- Vysokovýkonné nabíjanie (VVN) je ďalšou superrýchlou generáciou nabíjania s technológiou jednosmerného prúdu a začína na hodnote 150 kW.

Čo to znamená pre MINI?
Zatiaľ čo pri plne elektrickom vozidle MINI sa plná kapacita batérie dosiahne za približne 3,5 hodiny nabíjania na verejnej nabíjacej stanici so striedavým prúdom, na nabíjačke v sieti MINI Charging s jednosmerným prúdom sa dosiahne 80 % stavu nabitia za približne 36 minút.

Typy zástrčiek a káble

Existuje množstvo rôznych typov zástrčiek. Na staniciach so striedavým prúdom sú najbežnejšie zástrčky typu 2, ale niekedy aj zástrčky typu 1. Stanice s jednosmerným prúdom majú buď zástrčky ccs alebo CHAdeMO. Európski výrobcovia vozidiel používajú ako štandard zástrčky typu CCS. 
Na nabíjanie striedavým prúdom si musíte priniesť svoj vlastný kábel Mode 3, pretože väčšina staníc nemá svoj vlastný. Nabíjačky na jednosmerný prúd toto nepotrebujú, pretože je k nim automaticky pripojený pevný kábel.

Čo to znamená pre zákazníka MINI?
Nemusíte si robiť žiadne starosti. Vaše MINI sa dodáva s vhodnou základnou súpravou pre nabíjanie doma a na verejných nabíjacích staniciach vrátane káblov vhodných pre Vaše vozidlo. A navyše... Vaše MINI rozpozná, ktorý typ nabíjacích miest a konektorov (typ 2 a/alebo CCS) je ten správny pre typ pre Vaše vozidlo a štandardne použije správne filtre v mapách MINI a v aplikácii MINI. 

Nabíjacie miesta

Počet verejne dostupných nabíjacích staníc v Európe stabilne rastie. V rámci Európy existujú stovky prevádzkovateľov nabíjacích staníc (PNS). Okrem možností nabíjania v centrách sú aj na všetkých hlavných diaľniciach dostupné možnosti rýchleho nabíjania, zvyčajne ide o vysokovýkonné nabíjanie (VVN) v primeraných vzdialenostiach. Ak chcete získať prístup k týmto obrovským možnostiam nabíjania jednotlivo, chce to celkom snahu a vyžaduje sa vytvorenie účtu pre všetkých rôznych prevádzkovateľov nabíjacích staníc a sledovanie spôsobu prístupu, cien, účtov a faktúr.

Čo to znamení s ohľadom na MINI Charging? MINI Charging zhromažďuje väčšinu prevádzkovateľov nabíjacích staníc v celej Európe a neustále pridáva nových hráčov a ponuky. Preto vám stačí jedna zmluvy, aby ste mohli pohodlne získať prístup k celej sieti pokrývajúcej nabíjacie stanice so striedavým + jednosmerným prúdom vrátane vysokorýchlostného nabíjania. Pozrite si našu mapu so všetkými nabíjacími miestami v našej sieti a v blízkosti vašich časti navštevovaných miest záujmu.

Nabíjanie elektromobilu

Keď prídete na nabíjaciu stanicu, overíte svoju totožnosť pomocou vhodnej nabíjacej karty, pomocou aplikácie alebo iných digitálnych/technických riešení. V závislosti od prevádzkovateľa nabíjacej stanice (PNS) najprv odomknete nabíjacie miesto, alebo najprv pripojíte svoje vozidlo.
Po pripojení nabíjacieho kábla sa tento bezpečne zamkne na obidvoch koncoch pred spustením nabíjania. Zostane zamknutý, pokiaľ sa nabíjací proces neskončí. Nabíjací proces sa zastaví buď opätovným načítaním prostriedku overenia totožnosti alebo jednoduchým odomknutím vozidla. Odpojíte kábel. Hotovo.

Čo to znamená s ohľadom na produkt MINI/MINI Charging?
Vaša karta MINI Charging alebo aplikácia MINI sú Vaším kľúčom k obrovskej sieti nabíjacích miest po celej Európe. Rýchlo pochopíte drobné rozdiely medzi nabíjaniami v závislosti od PNS. Nabíjací proces zastavíte na diaľku pomocou aplikácie MINI alebo jednoduchým odomknutím vozidla.

Náklady a tarify

Každý prevádzkovateľ nabíjacej stanice (PNS) a/alebo každá ponuka poskytovateľa e-mobility (PEM) má vytvorený svoj vlastný cenník spojený so službami nabíjania. Ceny môžu byť stanovené za minútu alebo za kWh a líšia sa v závislosti od času nabíjania, alebo pobytu na nabíjacej stanici. Niekdy sú rozdiely medzi jednotlivými PNS veľké a obsahujú ďalšie cenové špecifiká (napr. dodatočný poplatok v prípade dlhého státia na nabíjacej stanici).
Ak využívate nabíjanie na verejných miestach PEM pravidelne prostredníctvom rôznych PNS, cez našu kartu môžete získať prístup do obrovskej siete nabíjacích staníc, ktorá je pohodlnná a využíva tiež štandardizované cenové možnosti. Môžete využívať verejné nabíjanie za flexibilnú cenu (cenu za nabíjanie stanoví konkrétny PNS) alebo za pevnú cenu (platia jednotné ceny a cenové komponenty pre všetkých PNS v rámci danej ponuky).

Čo to znamená s ohľadom na službu MINI Charging?
S MINI Charging a tarifou Active môžete pohodlne nabíjať cez zazmluvnenú sieť PNS po celej Európe za jednu atraktívnu pevnú cenu za striedavý/jednosmerný prúd. Sadzba sa optimalizuje podľa konkrétneho trhu a na základe miestnych trhových cien za energiu.

image

Udržateľná e-mobilita vďaka zelenej energii

Elektromobily sú len také ekologické, aká ekologická je energia, ktorou sa nabíjajú. Preto so službou MINI Charging robíme každú nabíjaciu reláciu čo najudržateľnejšou.

Zistite viac

Pridajte sa k nám dnes a nabíjajte svoje MINI. Jednoducho, kdekoľvek a kedykoľvek.

Začíname