Odkryj MINI Charging

Dowiedz się więcej o naszej usłudze

1

Zarejestruj się w MINI Charging

1. Masz już połączoną aplikację MINI z Twoim MINI? Świetnie. Zarejestruj się bezproblemowo, wybierając „Konto MINI Charging” w aplikacji MINI. Sprawdź naszą stronę internetową, aby zidentyfikować taryfy, pakiety i promocje, które najlepiej odpowiadają Twoim przyzwyczajeniom i potrzebom. Następnie zaloguj się przy użyciu Twoich danych MINI lub zarejestruj się.

2. Wprowadź nieco informacji o sobie i swoim pojeździe. Informacje te są zbierane głównie w celu stworzenia konta i zapewnienia, że będziesz otrzymywać oferty, które pasują do Twojego pojazdu.

3. Wybierz swoją preferowaną metodę płatności.

4. Zamów swoją kartę do ładowania MINI Charging Card lub, jeśli jesteś już posiadaczem, wprowadź jej numer. Możesz zdecydować się na aktywację swojej umowy od razu lub w wybranym terminie. Otrzymasz pełny przegląd swojej umowy. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij, aby potwierdzić.

2

Aktywuj swoją kartę MINI Charging Card i pobierz aplikację MINI

Gdy aktywujesz swoją kartę, usługa jest dostępna od razu. Dzięki swojej aplikacji masz dostęp do naszej sieci ładowania.

Możesz wyszukiwać stacje ładowania, sprawdzać rodzaje wtyczek i ich dostępność, a także rozpocząć proces ładowania u wybranych operatotów. Możesz również przejrzeć i zaktualizować dane swojego konta oraz metody płatności.

3

Znajdź swój Punkt Ładowania

Mapa pozwala znaleźć punkty ładowania – w aplikacji. Filtruj według typu wtyczki, prędkości ładowania, metody autoryzacji lub dostępności. Przeglądaj i zostawiaj oceny.

Możesz również wyświetlić trasę do wybranej stacji ładowania i rozpocząć nawigację z poziomu aplikacji MINI.

Możesz również uruchomić zdalnie ładowanie, jeśli stacja na to pozwala.

4

Rozpocznij ładowanie

W zależności od stacji ładowania, możesz rozpocząć proces ładowania na kilka sposobów, mając przy tym pełną swobodę.

MINI Charging Card: Użyj swojej karty MINI Charging Card do autoryzacji na stacji ładowania by rozpocząć proces ładowania.

Cyfrowa autoryzacja : Rozpoczynaj i kończ proces ładowania bezpośrednio z poziomu aplikacji. Na niektórych stacjach będzie także możliwe śledzenie postępu ładowania w aplikacji.

Wszystkie czynności ładowania są wyświetlane na Twoim koncie.

Dowiedz się więcej o ładowaniu pojazdów elektrycznych

Czas trwania ładowania

Czas trwania procesu ładowania zależy od różnych czynników: pojemności i poziomu naładowania akumulatora, wydajności ładowania pojazdu oraz od prędkości oraz wydajności stacji ładowania.
Pojazdy elektryczne można ładować w następujący sposób:
- Za pomocą prądu przemiennego (AC) o maksymalnej mocy 22 kW. Może być stosowane w modelach PHEV i BEV.
- Za pomocą prądu stałego (DC) i nazywamy to szybkim ładowaniem, o mocy 50 kW i większej. Może być stosowane jedynie w modelach BEV.
- Ładowanie typu High-Power Charging (HPC) jest wyjątkowo szybką metodą ładowania nowej generacji o mocy 150 kW lub większej.

Co to oznacza dla Ciebie jako właściciela MINI?
Podczas gdy pełne naładowanie elektrycznego modelu MINI trwa około 3,5 godziny (np. publiczna ładowarka AC) to za pomocą ładowarki DC w sieci MINI Charging można naładować do 80% pojemności w około 36 minut.

Typy wtyczek i kable

Istnieje wiele różnych złączy do ładowania aut elektrycznych. W stacjach ładowania prądem zmiennym (AC) najczęściej stosowane są Type-2. Stacje szybkiedo ładowania prądem stałym (DC) korzystają ze standardu CCS lub CHAdeMO. Europejscy producenci samochodów wykorzystują standard CCS. 
W przypadku stacji AC musisz zabrać ze sobą własny kabel do stacji publicznych, ponieważ w wielu z nich jest on niedostępny. W przypadku stacji DC nie jest to konieczne, ponieważ są one zawsze wyposażone we własne kable. 

Co to oznacza dla Ciebie jako właściciela MINI?
Tylko tyle, że nie musisz się o nic martwić. Samochody MINI sprzedawane są wraz z odpowiednim zestawem do ładowania w domu i w miejscach publicznych. Ponadto... Twoje MINI wie, które stacje ładowania są właściwe dla Twojego pojazdu i domyślnie stosuje prawidłowe filtry w mapach MINI Maps i w aplikacji MyMINI. 

Punkty ładowania

W Europie szybko rozwija się infrastruktura do ładowania. W całej Europie są setki operatorów punktów ładowania (CPO). Tworzone przez nich punkty ładowania nie są wyłącznie stawiane w przestrzeni miejskiej lub podmiejskiej – punkty szybkiego ładowania (zazwyczaj typu High Power Charging, HPC) dostępne są również na wszystkich dużych autostradach i rozmieszczone są w rozsądnych od siebie odległościach. Uzyskanie dostępu do każdego punktu spośród tak dużej ilości jest nie lada wyzwaniem, wymagającym stworzenia konta dla każdego operatora i śledzenia różnych sposobów autoryzacji, cen, kont oraz faktur. 

Co to oznacza dla Ciebie jako użytkownika usługi MINI Charging? Usługa MINI Charging gromadzi w jednym miejscu zdecydowaną większość operatorów punktów ładowania z całej Europy i stale dodaje nowe podmioty i oferty. Dzięki temu wystarczy jedna umowa, aby uzyskać wygodny dostęp do pełnej oferty stacji ładowania (AC + DC), w tym do stacji oferujących super szybkie ładowanie (HPC). Sprawdź naszą mapę, która prezentuje wszystkie punkty ładowania w naszej sieci. Część z tych stacji może już teraz być blisko Twoich często odwiedzanych miejsc.

Ładowanie pojazdu elektrycznego

Po dotarciu do stacji ładowania należy się uwierzytelnić za pomocą odpowiedniej karty ładowania, poprzez aplikację lub za pomocą innych rozwiązań technologicznych. W zależności od operatora punktu ładowania (CPO) w pierwszej kolejności należy odblokować punkt ładowania lub podłączyć pojazd.
Po podłączeniu kabla do ładowania przed rozpoczęciem procesu zostaje on zabezpieczony blokadą po obu stronach. Przewód pozostaje zablokowany do zakończenia procesu ładowania. Proces ładowania jest przerywany poprzez autoryzację i zatrzymanie stacji lub po prostu przez otwarcie pojazdu (wyłącznie stacje AC). Później wystarczy odłączyć kabel i gotowe.

Co to oznacza dla Ciebie jako właściciela MINI/użytkownika usługi MINI Charging?
Twoja karta MINI Charging lub aplikacja MyMINI jest kluczem do szerokiej sieci punktów ładowania w całej Europie. Szybko zrozumiesz drobne różnice w procedurach obowiązujących u różnych operatorów (CPO). Zatrzymaj proces ładowania zdalnie za pomocą aplikacji MyMINI, stacji ładowania lub po prostu otwórz pojazd (tylko dla stacji AC).

Ceny i taryfy

Na rynku są różne modele i komponenty cenowe w zależności od wybranego operatora punktów ładowania (CPO) i/lub oferty dostawcy usług z zakresu e-mobilności. Ceny mogą być przeliczane na minutę lub na kWh i różnić się w zależności od czasu ładowania. Niekiedy znacznie się różnią w zależności od operatora (CPO) i zawierają dodatkowe komponenty (np. opłatę za blokowanie).
Korzystając z oferty roamingu i dostępu do wielu punktów ładowania u różnych operatorów, uzyskujesz dostęp do rozległej sieci, zapewniającej wygodę i oferującej ujednolicone opcje cenowe. Możesz korzystać z publicznego ładowania w elastycznych cenach (wtedy ceny i modele cenowe ustalane przez poszczególnych operatorów) lub stałych cen (ujednolicone ceny dla wszystkich operatorów w usłudzę). 

Co to oznacza dla Ciebie jako użytkownika usługi MINI Charging?
Z usługą MINI Charging i taryfą Active możesz się wygodnie ładować na stacjach wielu operatorów (CPO) w całej Europie – na bazie jednej, stałej i atrakcyjnej stawki za ładowanie AC/DC. Stawka optymalizowana jest dla każdego rynku w oparciu o lokalne ceny energii.

image

Zrównoważona e-mobilność dzięki ekologicznej energii elektrycznej

Podróżowanie autem elektrycznym jest w pełni ekologiczne, gdy energia do jego ładowania jest pozyskana w odpowiedni sposób. Dlatego w MINI Charging staramy się zwiększyć udział zielonej energii.

Dowiedz się więcej

Dołącz już dziś i naładuj swoje MINI: Wygodnie. W dowolnym miejscu. O każdej porze.

Rozpocznij